Правила для учнів

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

учнів Губелецької гімназії

Загальні правила поведінки:

• Учень  приходить до гмназії за 10  хвилин до початку занять.

• При вході у заклад освіти  дотримується правил ввічливості, вітається з працівниками гімназії.

•  Учень  готує все необхідне навчальне приладдя до початку уроку, не перебуває у класних приміщеннях у верхньому одязі чи брудному взутті.

• Заборонено  приносити в гімназію та на його територію з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні предмети та речовини; спиртні напої, сигарети (в т.ч. електронні), наркотичні та отруйні речовини. Про наявність лікарських засобів  у здобувача освіти потрібно попередити вчителя.

• Завжди виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших, шанобливо ставитись до учасників освітнього процесу. Учні поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

• Виходити за територію гімназії під час освітнього процесу лише з дозволу педагогів, не пропускати заняття без поважних причин.

• У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

• Під час перебування в закладі освіти та на його території чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатись, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування.

• Не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.

• Поза межами закладу освіти учні поводяться  так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я гімназії.

• Учні  бережуть майно навчального закладу та майно інших учасників освітнього процесу, дотримуються чистоти і порядку на території гімназії.

• До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі пошкодження чужого майна, батьки учнів, які заподіяли шкоду, несуть матеріальну відповідальність.

• Учні, які знайшли чиїсь втрачені або забуті речі, повинні здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею.

• Не дозволяється користуватися плеєром, мобільним телефоном, іншими гаджетами на уроках. Вони мають бути сховані та вимкнені, або у беззвучному режимі. В іншому випадку, на вимогу вчителя, потрібно покласти їх у спеціально відведене для них місце.

• Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо)

• Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

• Носити щодня щоденник, вести запис домашніх завдань та на першу вимогу вчителя слід його надавати.

• Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

• Черговим учням виконувати свої обов’язки згідно Положення про чергування.

Поведінка здобувачів освіти на уроках:

• Перед  початком уроку учень заходить до кабінету до першого дзвінка, займає своє робоче місце лише з дозволу вчителя.

• Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших учасників освітнього процесу від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

• Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу в учителя, піднявши руку.

• Якщо учень  хоче про щось запитати  вчителя або відповісти на його запитання, він піднімає руку.

• Користуватися мобільними телефонами поза межами закладу освіти.

• Учень має право в коректній формі відстоювати  свої переконання при обговоренні дискусійних  питань.

• Коли заходить учитель, учні встають.

Поведінка здобувачів освіти на перервах:

• Перерва – особистий час кожного здобувача освіти. Учень може проводити його на території закладу освіти на свій розсуд, але не заважати іншим.

• Підтримуйте чистоту і порядок на своєму робочому місці та в закладі.

• Вільно переміщайтеся територією гімназії, окрім тих місць, де заборонено перебувати з метою безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).

• Безпечна поведінка учнів – запорука благополуччя в закладі освіти, тому дотримуйтеся правил організованого перебування в гімназії.

• Будьте взаємоввічливими у спілкуванні – без штовханини, провокування словами та вчинками.

• Культура мовлення – обличчя учня. Будьте чемні у спілкуванні, звертайтеся до старших і ровесників із повагою, підтримуйте та примножуйте  гарні традиції закладу освіти.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні:

• Мити руки перед уживанням їжі.

• Під час обіду в їдальні поводитися гідно.

• Уважно та спокійно користуватися приборами, використовуючи їх тільки за призначенням.

• Учні  повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

• Учні приходять у їдальню після закінчення уроку у визначений час.

• Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

Вимоги до зовнішнього вигляду здобувачів освіти:

• У навчальний заклад учні приходять в одязі, що відповідає класичному діловому стилю, на урочисті заходи – у святковому;

• взуття дівчат на низькому стійкому підборі, висота якого до 5 см;

• вигляд учнів охайний, у дівчат волосся зібране, короткий манікюр, під час освітнього процесу відсутні косметика і прикраси, неформальна символіка й атрибутика;

• на уроках трудового навчання мати робочу форму, а на заняттях фізкультури-спортивну;

• дівчатам уникати  декольтованих, прозорих, надто яскравих, картатих, вкорочених блузок («топіків», футболок тощо), занадто коротких чи довгих спідниць, стягуючих штанів, бриджів, шортів тощо)

Безпека життєдіяльності | КЗ «Балаклійська спеціальна школа» Харківської  обласної ради

Правила поведінки учнів під час онлайн-уроків на час дистанційного навчання

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.