Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 6 чоловік

Онлайн - урок у 9 класі "ЯК ПІДЛІТКАМ НЕ ПОТРАПИТИ В ПАСТКУ РОСІЙСЬКИХ СПЕЦСЛУЖБ?!"

Дата: 29 травня о 15:07
Автор: Ткачук В. І.
50 переглядів

Учні 9 класу Губелецької гімназії долучилися до надзвичайно актуального та життєво важливого онлайн-уроку на тему: "Як підліткам не потрапити в пастку російських спецслужб?!". Цей захід, організований адміністрацією та педагогічним колективом гімназії, став своєчасним кроком у посиленні інформаційної безпеки учнів в умовах триваючої гібридної війни.
В умовах повномасштабної агресії Росії проти України, інформаційний простір перетворився на ще один фронт. Ворог активно використовує різноманітні методи для дестабілізації суспільства, поширення паніки та вербування нових агентів, особливо серед найбільш вразливих груп населення – підлітків. Їхня відкритість до нового, активність в мережі та іноді недостатній життєвий досвід роблять їх легкою мішенню для маніпуляцій.
Під час онлайн-уроку, який пройшов у форматі інтерактивної бесіди, учні 9 класу дізналися про основні "гачки" та схеми, які використовують російські спецслужби. Були детально розглянуті такі аспекти:
Пропозиції "легких грошей" за, здавалося б, невинні дії: фотографування певних об'єктів, збір інформації або розповсюдження сумнівних матеріалів. Учням пояснили, що такі "завдання" можуть бути прикриттям для диверсій, вандалізму або розпалювання ворожнечі, за що передбачена кримінальна відповідальність.
Маніпуляції на почуттях: гра на патріотизмі (до "великої Росії"), образі, відчутті несправедливості або бажання бути "своїм" у "новій" компанії. Було наголошено, що такі дії є спробою вербування для поширення дезінформації або участі у провокаціях.
Використання онлайн-ігор та фейкових профілів у соцмережах: як ворожі агенти налагоджують довірливі стосунки, а потім переходять до "прохань" про збір розвідувальної інформації.
Залучення до участі у нібито мирних акціях протесту, які насправді є інструментом дестабілізації та можуть перерости у масові заворушення.
Особливий акцент було зроблено на практичних правилах кібербезпеки та здорового глузду, які допоможуть підліткам захистити себе:
Критична оцінка інформації: завжди перевіряти джерела та фільтрувати емоції, викликані новинами.
Обережність з новими онлайн-знайомствами: аналізувати поведінку незнайомців, які надто швидко виявляють інтерес до особистої інформації.
Нерозповсюдження чутливої інформації: категорична заборона на фотографування та надсилання будь-яких матеріалів, що стосуються військових об'єктів, пересування техніки чи місць прильотів.
Усвідомлення кримінальної відповідальності: розуміння, що навіть за "невинні" дії на прохання ворога настає відповідальність згідно із законом.
Важливість спілкування з дорослими: негайне інформування батьків, вчителів або правоохоронних органів (поліції, СБУ) про будь-які підозрілі пропозиції.
Використання двофакторної автентифікації для захисту особистих даних.
Урок пройшов у конструктивній атмосфері, учні активно ставили запитання та ділилися своїми спостереженнями. Педагогічний колектив Губелецької гімназії впевнений, що подібні заходи є життєво важливими для формування інформаційної гігієни та громадянської свідомості молодого покоління.
Безпека кожного учня та безпека всієї країни залежить від обізнаності та пильності. Губелецька гімназія продовжуватиме систематичну роботу з виховання свідомих громадян, здатних розпізнавати загрози та захищати свою державу.

  

  

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.