Година профорієнтації

Date: 25 травня 2023 о 12:02

Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.
Завданнями профорієнтації є ознайомлення учнів з професіями та правилами їх вибору, рекомендованими Міністерством освіти і науки України; виховання в молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами, необхідними для набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією; забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості. Саме з цією метою регулярно проводиться в нашому закладі профорієнтаційна робота.
24 травня в стінах Губелецької гімназії відбулася зустріч учнів 9 класу з представниками Славутського професійного ліцею. Учні дізналися про перелік професій та спеціальностей, які можна здобути у цих навчальних закладах після закінчення 9 класу, перелік документів, які потрібно подати при вступі, ресурсну базу, де проходять практичні заняття для здобуття різноманітних спеціальностей. На завершення зустрічі представники Славутського професійного ліцею залишили свої контактні дані для тих учнів, хто зацікавився цими спеціальностями та провели анкетування з учнями 9 класу.
Дати людині щастя улюбленої праці – означає допомогти
їй знайти серед безлічі доріг ту, на якій найяскравіше розкриваються індивідуальні творчі сили і здібності її особистості, - писав колись відомий український педагог, письменник та громадський діяч В. Сухомлинський.