Виховні заходи з нагоди 80 роковин Дня пам'яті і примирення
Сьогодні, 8 травня, ми разом із усім демократичним світом вшановуємо День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ми згадуємо мільйони загиблих, нескорених, тих, хто виборював свободу для наступних поколінь.
Ця дата має особливе значення для України. Адже наша держава пережила не лише жахи тієї війни, але й нині стоїть на передовій боротьби за цінності свободи, людяності та миру. Пам’ятаючи минуле, ми формуємо гідне майбутнє, де правда, справедливість і повага до людського життя є незаперечними принципами.
У цей день схиляємо голови перед тими, хто поліг на фронтах, у концтаборах, під час бомбардувань та окупації. Ми вдячні кожному, хто наближав перемогу – на передовій, у тилу, у кожному куточку, де боролися за життя.
З нагоди Дня пам'яті і примирення в Губелецькій гімназії відбулися виховні заходи під гаслом "Пам'ятаємо. Перемагаємо". В рамках цих заходів учні школи здійснили покладання квітів до місцевого пам'ятника загиблим воїнам в роки Другої світової війни, вшанували всіх загиблих жертв війни хвилиною мовчання, переглянули документальні фільми «НАЗАВЖДИ ПРИСУТНІЙ», присвячений Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі»(5,7,9 класи) та "Захисники неба" (6,8 класи), присвячений захисникам України, які сьогодні боронять повітряний простір нашої держави. Під час Уроку Пам'яті "Гіркі спомини війни" учні 5-9 класів в ході виконання інтерактивних завдань розвінчувати міфи і дізнавалися правдиві факти з історії Другої світової війни, шукали причинно-наслідкові зв'язки з подіями сучасної російсько-української війни, проаналізували ціну перемоги українського народу над німецьким нацизмом, змальовували власну "книгу добрих справ" українського патріота, висловлювали власну думку, чому потрібно вшановувати події Другої світової війни, а також писали лист у майбутнє нащадкам, де зазначали, які історичні події минулого України варто пам'ятати і вшановувати.
Під час Уроку Мужності під назвою "Минуле пам'ятаймо - майбутнє бережем" з учнями початкових класів ми створювали своєрідні "бейджики пам'яті", де учні записували відомих постатей в історії України та вчилися формувати їхній психолого-історичний портрет. А в цьому їм допомагав відеосюжет ТНМК "Історія України за 5 хвилин". Також учні поділилися своїми думками щодо вшанування подій історичного минулого, дослідженими історичними фактами про квітку маку, як символу пам'яті про загиблих жертв Другої світової війни. Виховні заходи з нагоди Дня пам'яті і примирення в Губелецькій гімназії відбулися в атмосфері шанобливого ставлення та глибокої поваги до тих, хто віддав своє життя за наше світле майбутнє 80 років тому і тих, хто сьогодні віддає своє життя за нас, за суверенну і нескорену країну в кривавій боротьбі, стримуючи ворога на сході нашої держави.
Нехай пам’ять про ці події буде джерелом сили, а наша спільна праця – даниною вдячності тим, хто віддав своє життя за мир. Нехай у нашій роботі, як і в щоденних вчинках, завжди буде місце людяності, співчуттю та відповідальності перед історією. Саме таку мету мали наші проведені сьогодні заходи.